24. Kirkefjellet, Kjøllefjord

72 besøk
1,42 km en vei
125 moh moh.

Enkel

Er turen skiltet?
Ja
Uegnet som sykkeltur
Er turen merket?
Ja
Trillevennlig
Er turen trillevennlig?
Nei

Adkomst

Du kan parkere ved idrettshallen, eller oppe på Finnsåta før man starter mot Skjøtningberg. Turen kan også startes ved Nordkyn Bok og Papir og opp Monsdalen. Der er også merket med røde T-er, samt skilt til Kirkefjellet. Løype er noe brattere. 

Turbeskrivelse

Dette er en tur som har sti og vei hele veien, og det er merket med røde T-er når man kommer på stien. 

Gå ca. 800 meter langs Skjøtningbergveien, og ta av til venstre på en traktor/firhjuling-sti, ved skiltet merket "Kirkefjellet".

Når du kommer ut til turkassen og koden, så kan du følge stien videre til varden, og kan nyte flott utsikt utover Kjøllefjord.

Denne turen kan også kombineres med perleturen Klubbfjellet. 

Vær obs på: Det kan være rein i området. Tidlig vår er det mye vann og en del flom i elven, så da er det mer krevende å gå, og man må kanskje velge andre veier.

Koden er plassert skilt ved turkassen ytterst på sneskjermen til venstre. 

Kontaktperson

Tonny Lunnan
48065918

Bestill Perletur-krus og skål i nettbutikken

Løype på kart

Last ned GPX-fil

Flest besøk 2026

Navn Besøk
Benedikte Krogh 19
Thord Karlsen 8
Jessy Jenssen 5
Arne Elvestad 5
Elke Tarraldsen 2
Jonas Larssen 2
Rolf Daniel Jenssen 2
Ken Andre Megård 2
Hanne Arnrup-Øien 1
Gunn Mari Kverndal Kristiansen 1

Besøkslogg

Dato Antall besøk
24. jun 3
23. jun 1
22. jun 3
21. jun 1
19. jun 1
16. jun 1
15. jun 1
14. jun 1
11. jun 2
10. jun 2